Strona główna » Aktualności » Greckie farmy i bungy w Kanale

Greckie farmy i bungy w Kanale

« | lista | »
Data publikacji: poniedziałek, 20 lipca 2015

Zbliża się do końca pierwszy etap greckich praktyk uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, realizowanych w ramach projektu unijnego wspólnie z Małopolskim Centrum Edukacji.

Młodzież, między innymi, odrestaurowała środowiskową i tradycyjną część ścieżki historycznej, która łączy wioskę Kryoneri z rzeką Elisson, przyjrzała się z bliska jak funkcjonuje farma z naturalną żywnością organiczną i tawerna, w której są serwowane w tradycyjny sposób, tradycyjne potrawy
z upraw niepryskanych, niemodyfikowanych genetycznie.

Przyjrzała się z bliska jak można funkcjonować w zgodzie z naturą, z dala od problemów politycznych
i ekonomicznych, korzystając z energii słonecznej, w pięknym górskim pejzażu, oddychającym atmosferą antyczną, z widokiem na błękitne morze.

Oprócz pomocy młodych, witalnych sił fizycznych greccy gospodarze skorzystali z umysłów nowotarskich praktykantów.

Przyszli architekci krajobrazu rozrysowali plany zagospodarowania przestrzennego terenów wokół Hostelu Elisson, projektując między innymi oczko wodne czy wokół tawerny w miejscowości Bozika, projektując obejście gospodarstwa agroturystycznego.

Przyszli agrobiznesmeni obliczyli rentowność gospodarstwa agroturystycznego, w tym farmy działającej na potrzeby zdrowo karmiącej tawerny.

Przyszli technicy turystyki wiejskiej przygotowali prezentację na temat turystyki, która sięga głęboko do regionu, do jego historii, tradycji i pozwala spędzić czas blisko zdrowej natury w prawdziwie greckiej Grecji, jako kontrast do wakacji all inclusive, w których tak naprawdę niewiele o tych niezwykłych miejscach, każdego z odwiedzanych krajów, wiadomo.

A na odskocznię, w dosłownym tego słowa znaczeniu, parę dziewczyn z grupy pokazało, że śmiało można je wpisać w poczet tych, którzy mają „jaja”.

W malowniczo położonym Kanale Korynckim, łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim
i odcinającym Peloponez od kontynentalnej Grecji, w strefie podwyższonej adrenaliny, do której ciągną „szaleńcy” z całego świata, skoczyły na bungy.
Z 70 metrów, z mostu, w głąb skał, naprzeciw turkusowo czystej wody…
 

Projekt nr 2014-1-PL01-KA102-001900 realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Konkurs 2014.


 

Skok na bungee

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
12
14
15
16
17
18
19
20
22
23
25
24
26
Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »