Strona główna » Aktualności » Greckie igrzyska i inne atrakcje

Greckie igrzyska i inne atrakcje

« | lista | »
Data publikacji: czwartek, 9 lipca 2015

Peloponez, kolebka greckiej kultury, okolice Koryntu, w których łączy się historia z mitologią i pięknem natury, jest tłem nie tylko pracy, ale i organizowanych przez grecką organizację przyjmującą wycieczek do miejsc, związanych z regionem.

Wszystkim udało się już od południowego słońca złapać kolor śródziemnomorski, odwiedzić winnice w słynącym na całą Grecję regionie produkcji najlepszego wina krajowego i eksportowego, uczestniczyć w degustacji, a także na jednym z czterech greckich antycznych stadionów spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji.

W Grecji trudno znaleźć miejsce, które nie jest związane z historią, gdzie by nie grzebnąć w ziemi coś starożytnego znajdziemy. A z historią nieodłącznie związana jest mitologia. A z mitologią wszystkim znana postać Herkulesa.

Stymfalia to miejsce gdzie Herkules wykonał jedną ze swoich prac: rozprawił się z drapieżnymi ptakami, które pustoszyły siedliska ludzkie wokół starożytnego jeziora. Spora resztka górskiego jeziora pozostała do dzisiaj, a przez lunety można obserwować ptaki, których jest tutaj grubo ponad sto gatunków, dlatego że Stymfalia to ich przystanek w podróży z Północnej Europy do Afryki i w drugą stronę.

Nemea to miejsce gdzie Herkules pokonał lwa, to pierwsza z jego prac, to właśnie region plantacji winogron i najlepszego wina. To także miejsce gdzie znajduje się jeden z czterech antycznych stadionów, na których co roku, zawieszając wszystkie greckie wojny, oddawano się szeroko rozwiniętej rozrywce wokół igrzysk sportowych. Cztery miasta, co roku w innym igrzyska, stąd do dziś trwająca idea olimpiady, odbywającej się co cztery lata.

W Nemei wznowiono w 1996 roku otwarte igrzyska na wzór starożytnych, w których każdy może wziąć udział, w swojej kategorii wiekowej, na bosaka i w białych tunikach. Następne igrzyska, jak łatwo obliczyć, odbędą się w 2016 roku, ale jak się już jest w Nemei trzeba skorzystać z możliwości urządzenia mini zawodów na świętej ziemi antycznego stadionu i poczuć na stopach starożytny pył, co też uczniowie nowotarskiej szkoły, w kompanii swoich greckich rówieśników uczynili.

Na koniec wycieczki Nafplio, pierwsza stolica Grecji po odzyskaniu niepodległości od imperium osmańskiego w XIX wieku, jedno z piękniejszych miast greckich, głównie ze starociami z okresu panowania w tym miejscu Wenecjan i kąpiel w morzu, na skalnej plaży w otoczeniu gór i twierdzy…

Projekt nr 2014-1-PL01-KA102-001900  realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Konkurs 2014.

 

Grecja ERASMUS - Stymfalia, Nemea, Nafplio - galeria

Greckie igrzyska i inne atrakcje_1
Greckie igrzyska i inne atrakcje_2
Greckie igrzyska i inne atrakcje_3
Greckie igrzyska i inne atrakcje_4
Greckie igrzyska i inne atrakcje_5
Greckie igrzyska i inne atrakcje_6
Greckie igrzyska i inne atrakcje_7
Greckie igrzyska i inne atrakcje_8
Greckie igrzyska i inne atrakcje_10
Greckie igrzyska i inne atrakcje_11
Greckie igrzyska i inne atrakcje_12
Greckie igrzyska i inne atrakcje_13
Greckie igrzyska i inne atrakcje_14
Greckie igrzyska i inne atrakcje_15
Greckie igrzyska i inne atrakcje_16
Greckie igrzyska i inne atrakcje_17
Greckie igrzyska i inne atrakcje_18
Greckie igrzyska i inne atrakcje_19
Greckie igrzyska i inne atrakcje_20
Greckie igrzyska i inne atrakcje_21
Greckie igrzyska i inne atrakcje_22
Greckie igrzyska i inne atrakcje_23
Greckie igrzyska i inne atrakcje_24
Greckie igrzyska i inne atrakcje_25
Greckie igrzyska i inne atrakcje_26
Greckie igrzyska i inne atrakcje_28
Greckie igrzyska i inne atrakcje_29
Greckie igrzyska i inne atrakcje_30
Greckie igrzyska i inne atrakcje_31
Greckie igrzyska i inne atrakcje_32
Greckie igrzyska i inne atrakcje_33
Greckie igrzyska i inne atrakcje_34
Greckie igrzyska i inne atrakcje_35
Greckie igrzyska i inne atrakcje_36
Greckie igrzyska i inne atrakcje_37
Greckie igrzyska i inne atrakcje_39
Greckie igrzyska i inne atrakcje_40
Greckie igrzyska i inne atrakcje_41
Greckie igrzyska i inne atrakcje_42
Greckie igrzyska i inne atrakcje_43
Greckie igrzyska i inne atrakcje_44
Greckie igrzyska i inne atrakcje_45
Greckie igrzyska i inne atrakcje_46
Greckie igrzyska i inne atrakcje_47
Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »