Uczniowie ZSCKR w słonecznej Portugalii!

Data publikacji: wtorek, 20 lipca 2021

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu rozpoczęli praktyki zawodowe w Bradze, w ramach Projektu „Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe”.

Po zapoznaniu się z koordynatorami, pracodawcami oraz obowiązkami – nadszedł czas na pierwszy tydzień pracy. Technicy architektury krajobrazu przystąpili do pielęgnacji roślin, poznając przy tym nowe gatunki, niespotykane w ojczystym kraju. Natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz technicy technologii żywności mieli okazję do odkrycia tajemnic kuchni portugalskiej w miejscowej restauracji.

W czasie wolnym uczniowie mogli poznać  miasto, zwiedzając m. in. Jardim de Santa Barbara, Igreja Misericórdia, Braga Cathedral i Caritas Arquidiocesana de Braga.  Nie zabrakło również wycieczek, np. do sanktuarium Braga Bom Jesus, Guimaraes, Ponte de Lima, czy Viana do Castelo.

Projekt nr POWERVET-2018-1-PL01-KA102-049653 „Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Galeria zdjęć: ZSCKR w słonecznej Portugalii