Praktyki zawodowe w Portugalii

Data publikacji: poniedziałek, 23 października 2017

W dniach od 9 do 20 października 2017 roku, grupa 25 uczniów Technikum Weterynarii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, odbywała praktyki zawodowe w Portugalii – w miejscowości Barcelos. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. „Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.  Projekt realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ - współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Dzięki Małopolskiemu Centrum  Edukacji Sp. z o. o. oraz portugalskiej organizacji Intercultural Association Mobility Friends, młodzież miała okazję odbyć praktyki zawodowe w portugalskich gospodarstwach rolnych jak i w klinikach weterynaryjnych, a także poznać wspaniałych ludzi, historię, kulturę i piękno Portugalii.

Dni robocze upływały na wdrażaniu się w zakres obowiązków technika weterynarii w gospodarstwach rolniczych i w klinikach weterynaryjnych. „W trakcie pracy doskonaliliśmy swoją wiedzę z zakresu żywienia, ras, inseminacji, zabiegów weterynaryjnych a także innych zagadnień związanych z dziedziną kształcenia.  Ćwiczyliśmy swój język angielski poznając jednocześnie język portugalski.

W dni wolne od pracy, uczniowie mieli okazję zwiedzić słynne miejscowości w Portugalii takie jak Porto, Guimaraes, Braga czy Barcelos. Na terenie campusu, gdzie uczniowie zostali zakwaterowani, był także basen, boisko sportowe i inne atrakcje, które umilały czas uczniom jak i opiekunom. „Portugalia jest cudownym miejscem pełnym wybrukowanych uliczek, zieleni, kafejek i przede wszystkim miłych ludzi, którzy są bardzo otwarci oraz życzliwi.”

Galeria zdjęć: Praktyki zawodowe w Portugalii