Współczesne spojrzenie na żydowską przeszłość Polski

Data publikacji: poniedziałek, 26 marca 2012

Z okazji wesołego święta Purim uczniowie II Gimnazjum postanowili bliżej poznać kulturę i obyczaje żydowskie. Zajęcia odbyły się w Muzeum Żydowskim Galicja na Kazimierzu. W pierwszej części gimnazjaliści uczestniczyli w prezentacji projektu multimedialnego, który dotyczył historii Żydów, ich obyczajów, kultury, świąt a także Holokaustu. Po krótkim konkursie sprawdzającym wiedze uczniów odbyły się warsztaty tańca żydowskiego. Tańce żydowskie i izraelskie są bardzo zróżnicowane w swojej formie i tematyce - od prostych tańców po kole odzwierciedlających przeżycia religijne lub opowiadających o codziennym życiu i starożytnych zwyczajach, po bardziej współczesne układy choreograficzne, które powstały już w czasach nowożytnych i cały czas powstają.