Staż w Grecji - uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu ZSCKR (Nowy Targ)

Data publikacji: poniedziałek, 18 września 2017

To już kolejne praktyki w Grecji których uczestnikami są uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Uczniowie wyjechali na miesięczne praktyki w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), którego beneficjentem jest Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.

Kolejny staż młodzieży z tej placówki, podczas którego uczniowie zapoznają się z projektowaniem zakładów roślinnych z uwzględnieniem warunków siedliskowych i dekoracyjnych, przygotują materiały do wykonywania dekoracji roślinnych, konstruować będą obiekty małej architektury oraz przeprowadzą prace konserwacyjne na terenie Kryoneri. W ramach praktyk uczniowie odwiedzą winiarnie i zapoznają sie z produkcją oliwy z oliwek.

Przed wyjazdem na praktyki, uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w ramach których poznali podstawy języka greckiego, które ułatwią im kontakt z miejscową społecznością i pozwolą poznać kulturę Grecji. Poza pracą uczniowie mają czas na wypoczynek, Grecki organizator stażu tj. Filoxenia i jej przedstawiciel Panos Poulos zapewnia stażystom wiele atrakcji m.in. popołudnia spędzane nad morzem w Kiato oraz wycieczki weekendowe do Akrokoryntu, Nemei, Aten i Nafplio.

„Jeszcze nie tęsknimy za domem, dopisuje nam pogoda oraz panuje świetna atmosfera. Potwierdzają to zdjęcia, które wyrażają więcej niż słowa.”

Galeria zdjęć: TAK ZSCKR w GRECJI