Rekrutacja do nowych żłobków trwa!

Data publikacji: wtorek, 28 marca 2017

Od 1 kwietnia br. do naszych żłobków i przedszkoli „Lokomotywa” już od kwietnia dołączą kolejne dwie placówki:
  • Niepubliczny Żłobek „Lokomotywa” – Kraków, os. Złotej Jesieni 2c
  • Niepubliczny Żłobek „Lokomotywa” – Nowy Sącz – ul. Wiśniowieckiego 22

Żłobki dofinansowane są z Unii Europejskiej w ramach projektu: „Lokomotywa – niepubliczne żłobki w Małopolsce” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek pracy, Działania 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym.
Projekt powstał z myślą o rodzicach, którzy chcieli by powrócić do czynnej pracy zawodowej lub rozpocząć pracę, ale brak opieki nad dziećmi nie pozwala im na to.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom staramy się stworzyć placówki, gdzie najmłodsi będą mieli najlepsze warunki opieki, rozwoju a rodzice poczucie, że ich dziecko jest nie tylko bezpieczne, ale też zdobywa nowe umiejętności, radzi sobie z codziennymi czynnościami, poznaje świat, nowych kolegów i koleżanki…

Projekt ma na celu wsparcie osób pozostających bez pracy i sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 lub osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, zamieszkałych, pracujących lub uczących się w województwie małopolskim.

Koszt pobytu dziecka w placówce wynosi;
  • 400 zł dla osób pozostających na urlopie (macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym)
  • 320 zł dla osób pozostających bez zatrudnienia
Opłaty te zostały już proporcjonalnie pomniejszone o wartość przewidywanych dotacji w roku 2018 (w ramach resortowego programu rządowego Maluch oraz w ramach dotacji Urzędu Miasta Kraków).
Opłata zawiera:
  • całodzienny pobyt dziecka w żłobku z placem zabaw i własną, domową i zdrową kuchnią,
  • zajęcia dodatkowe: j. angielski, gimnastyka, dogoterapia,
  • opiekę logopedyczną,
  • opieka medyczna (poprzez zatrudnienie pielęgniarki/położnej),
  • całodzienne wyżywienie PRZYGOTOWYWANE WE WŁASNEJ KUCHNI.
GWARANTUJEMY, ŻE RODZIC NIE BĘDZIE PONOSIŁ JUŻ ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT.

W naszych żłobkach zapewniamy:
  • przestronne powierzchnie, urządzonej z myślą o wszechstronnym rozwoju każdego dziecka, dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami,
  • fachową i troskliwą opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 17:30,
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną,
  • bezpłatne zajęcia dodatkowe (język angielski, gimnastyka korekcyjna, dogoterapia, opieka logopedyczna)
  • opiekę medyczną (zatrudniona pielęgniarka),
  • opiekę logopedyczną,
  • spotkania z teatrem (cykliczne wizyty teatrów dziecięcych w żłobku),
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych,
  • wszechstronne wspomaganie rozwoju dziecka poprzez zabawę,
  • nowoczesne wyposażenie i aranżację miejsc zabawy, odpoczynku i nauki,
  • sale zabaw z łazienkami dostosowanymi do małych dzieci,
  • smaczne i zdrowe posiłki, dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci – własna kuchnia,
  • ogródek z bezpieczną nawierzchnią oaz urządzeniami do zabawy (przynależny tylko do żłobka),
  • stały monitoring, gwarantujący bezpieczeństwo w każdej sytuacji,
  • rodzinną atmosferę,
  • organizację imprez okolicznościowych.

Szczegółowe informacje, kryteria rekrutacji oraz dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie: www.lokomotywa.net.pl