Plany filmowe w IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu

Data publikacji: poniedziałek, 9 lutego 2015

Edukacja filmowa w IV Gimnazjum MCE przeszła w kolejną fazę – fazę realizacji zdjęć. Chciałoby się powiedzieć najważniejszą, ale przecież wszystkie stadia produkcji filmu, od powstania pomysłu, muszą być bardzo precyzyjnie i skrupulatnie dopracowane, aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy.

Poza tym pozostaje jeszcze montaż, jako, chyba jednak najważniejszy, etap sztuki ruchomych obrazów. Tylko że do montażu potrzebny jest jak najbogatszy materiał zdjęciowy. Z kiepskich zdjęć nawet najlepszy montażysta nie zrobi dobrego filmu, ale też najlepsze zdjęcia można zepsuć złym montażem. A montażystami też przecież będą sami młodzi adepci sztuki filmowej z gimnazjum.

Ekipa z Krakowskiej Szkoły Filmowej, wspólnie z uczniami naszej szkoły, realizującymi swoje pomysły filmowe, spędziła pracowity dzień w hali „Gorce” i budynku Bursy Gimnazjalnej, gdzie powstają dwa z trzech realizowanych filmów.

Młodzi aktorzy mieli okazję się przekonać jak żmudnej i długiej pracy wymaga nakręcenie kilkunastominutowej etiudy filmowej.

„Film to sztuka czekania” – powtarzał jak mantrę reżyser i operator, szef krakowskiej „Filmówki” Tomasz Gugała, kiedy niektóre ujęcia przyszło powtarzać w nieskończoność, żeby je zbliżyć do ideału. Wielokrotne duble, były kwitowane krótkim: „Świetnie”, a w gorszych wypadkach: „Lepiej nie będzie…”

Galeria zdjęć: Nagrania klasa I sportowa (5 luty 2015)

Galeria zdjęć: Nagrania klasa I ogólna (5 luty 2015)