Kurs komputerowy dla początkujących

Data publikacji: poniedziałek, 18 lipca 2011

Szkolenie dla osób zainteresowanych nabyciem i rozwojem podstawowych umiejętności w obsłudze komputera oraz korzystania z Internetu. Szkolenie będzie mieć charakter praktycznych ćwiczeń podpartych teorią. Każdy z uczestników będzie miał zapewnioną własną stację roboczą do indywidualnego rozwiązywania zadań, dzięki czemu będzie mógł maksymalnie wykorzystać udział w szkoleniu.

Terminy:
30.VII 2011r. – pierwsze spotkanie.
Kolejne proponowane spotkania: 5.VIII, 6.VIII, 11.VIII, 12.VIII - istnieje możliwość zmiany terminów po uzgodnieniu z prowadzącym
Godzina: 9.00 (sobota), 18.00 ( piątek)
Miejsce realizacji zajęć : Rabka – Zdrój, ul. Kliszczaków 1
Zgłoszenia:
• Małopolskie Centrum Edukacji w Rabce Zdroju , ul. Kliszczaków 1, tel.: 512 244 052
• Małopolskie Centrum Edukacji, Oddział w Nowym Targu, ul. Rynek 11, tel.: 516 109 939

Program szkolenia:

Moduł I
System operacyjny MS Windows
• Pojęcia podstawowe
• Praca myszką komputerową
• Środowisko pracy ( pulpit, ustalanie opcji widoku, foldery ,pliki)
• Tworzenie i zapisywanie dokumentów 9 otwieranie dokumentów, zarządzanie plikami, przenoszenie i kopiowanie dokumentów, kompresja plików).
Moduł II
Usługi w sieciach informatycznych
• Podstawowe usługi Internetu ( World Wide Web, wyszukiwanie informacji, nawigacja między stronami, strategie szukania).
• Zapis informacji ze stron internetowych (Ulubione, zapisywanie na dysku, zapisywanie obrazów ze strony, kopiowanie fragmentów stron do dokumentów tekstowych).
• Możliwości interakcyjne, serwisy.
• Tworzenie i wysyłanie e- maili ( zalety poczty elektronicznej, własne konto pocztowe, włączanie programu graficznego użytkownika, tworzenie nowych wiadomości, dodawanie załącznika, odpowiadanie na wiadomości, usuwanie wiadomości).
Moduł III
Przetwarzanie tekstów
• Uruchamianie programu i panel obsługi
• Filozofia MS Word ( pasek narzędzi Szybki dostęp, pozostawienie Wstążki w postaci zminimalizowanej przez cały czas, szybkie minimalizowanie Wstążki
• Wstążka ( wstawianie i edycja tekstu, kasowanie tekstu, przenoszenie tekstu, kopiowanie tekstu, formatowanie czcionki, wyrównywanie tekstu w akapicie, odstępy, punktory, numerowanie)
• Wstawianie ilustracji
• Sprawdzanie pisowni i gramatyki
• Cofanie i ponawianie czynności
• Drukowanie ( układ strony, podział wierszy i stron)
Moduł IV
Arkusze kalkulacyjne
• Uruchamianie programu i panel obsługi
• Informacje ogólne, wprowadzanie i edycja danych, przenoszenie i kopiowanie zawartości komórek, edycja danych, formatowanie komórek, dostosowywanie rozmiaru
• Formuły obliczeniowe (tworzenie formuł, formuły z odwołaniami do komórek, formaty liczbowe)
• Układ strony (przygotowanie wydruku, ustawienia strony, drukowanie).
• Wykresy jako sposób prezentacji danych, narzędzia wykresów.
Moduł V
Grafika menedżerska i prezentacyjna
• Uruchamianie programu i panel obsługi
• Pasek narzędzi Szybki dostęp, pozostawienie Wstążki w postaci zminimalizowanej
• Wstążka Narzędzia główne (tworzenie nowej pustej prezentacji, dodawanie slajdów, pola tekstowe, galeria układów slajdów)
• Wstawianie dodatkowych obiektów
• Przenoszenie, kopiowanie i usuwanie obiektów
• Nadawanie prezentacji spójnego wyglądu (zmiana motywu prezentacji, zmiana widoku sortowanie slajdów, pokaz slajdów)
• Obsługa plików Power Pointa (zapisywanie prezentacji, prezentacja, pokaz).