Kolegium Języków Obcych w Rabce Zdroju

Data publikacji: poniedziałek, 1 czerwca 2009

Jakość i renoma uczelni blisko Twojego domu! W Rabce Zdroju powstaje właśnie Niepubliczne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Oznacza to jakościową rewolucję na lokalnym rynku edukacyjnym. To pierwsza tego typu inicjatywa w Uzdrowisku i okolicach, dająca wielu osobom z tego rejonu szansę na zdobycie rzetelnej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie filologii angielskiej, bez konieczności kosztownych i uciążliwych wyjazdów. Patronat naukowo-dydaktyczny nad Kolegium sprawuje częstochowska Wyższa Szkoła Lingwistyczna, jedna z najlepszych niepublicznych szkół wyższych w Polsce. Jest to gwarancja najwyższego poziomu nauczania w rabczańskiej placówce.

Dlaczego warto wybrać nasze Kolegium?

1. Opiekę nad jednostką sprawuje istniejąca od 1992 roku uczelnia. Zatrudnia ona na stałe 100 pracowników naukowych i jest bogata w doświadczenia międzynarodowe.

2. Rabczański zakład kształcenia będzie po części wykorzystywał potencjał naukowo – dydaktyczny uczelni prestiżowej, wymagającej i żywo współpracującej z ośrodkami naukowymi na całym świecie. To gwarancja najwyższego poziomu nauczania.

3. Kolegium będzie realizowało wysokie standardy WSL: ponadprzeciętny poziom i efektywny przebieg procesu kształcenia, interdyscyplinarny charakter nauczania i troskę o przyszłą karierę studenta.

4. Jednostka zapewniać będzie kameralną i przyjazną atmosferę nauki. Jak wykazały wieloletnie doświadczenia WSL, znacząco podnosi to efektywność zdobywania wiedzy.

5. Zajęcia prowadzić będzie doświadczona, międzynarodowa kadra nauczycieli akademickich, w odpowiednio wyposażonych pracowniach multimedialnych. W planie nauczania przewidziana jest m.in.: praktyczna nauka języka angielskiego w zakresie czterech podstawowych sprawności (czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie), gramatyka praktyczna i opisowa, fonetyka, psychologia, metodyka nauczania języka obcego, translatoryka oraz historia literatury brytyjskiej i angielskiej.

6. Przyszli nauczyciele, poza niezbędnym szlifem filologicznym, posiądą również wiedzę i umiejętności z zakresu stosunków interpersonalnych, autoprezentacji czy edukacji medialnej. To podniesie ich atrakcyjność i skuteczność na rynku pracy.

7. Studenci będą mogli liczyć na szybką i skuteczną pomoc w załatwianiu wszelkich formalności, związanych z dokumentami, materiałami dydaktycznymi, egzaminami czy programami różnego typu.

Ukończenie NNKJO w Rabce Zdroju zwiększy Twoje szanse na zdobycie atrakcyjnej i stabilnej pracy.

Dyplom NKJO daje możliwość nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i technikach.

U nas stawiamy na jakość kształcenia, a nie na ilość słuchaczy!