Jestem Europejczykiem!

Data publikacji: środa, 25 maja 2011

„Jestem Europejczykiem- poznaję Europę. Z wizytą w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”- pod takim tytułem uczniowie z pierwszej klasy II Gimnazjum zaprezentowali przed rodzicami i nauczycielami wykonanie swojego projektu edukacyjnego. Przedstawili w nim najciekawsze informacje związane z Zjednoczonym Królestwem poruszając tematykę z zakresu literatury angielskiej, geografii, historii a także współczesnego życia codziennego. Przedstawienie odbyło się przy filiżance herbaty- jak przystało na prawdziwych Anglików. Nie zabrakło  również informacji o najsłynniejszych angielskich klubach futbolowych oraz słynnego święta obchodzonego w Anglii 5 listopada- Guy Fawkes Night, obchodzonego na pamiątkę wydarzeń z 1605 roku. Od tego czasu Anglicy świętują to wydarzenie paląc kukły Guy'a, odbywają się też pokazy sztucznych ogni, poza wielkimi imprezami masowymi organizowane są tez mniejsze w gronie rodziny lub przyjaciół w ogrodach. Dzieci zaś w okresie poprzedzającym 5 listopada chodzą po ulicach z własnoręcznie zrobiona kukła Guy'a i proszą o "penny for the Guy", za zebrane pieniądze kupują sztuczne ognie.