Egzamin gimnazjalny 2012

Data publikacji: poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Już we wtorek 24 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpią do egzaminu gimnazjalnego z historii, WOS-u i języka polskiego. Egzamin z historii i WOS-u  rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut).
O godz. 10.45 rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie będa mieli 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut).We środę 25 kwietnia matematyka i przedmioty przyrodnicze, a w czwartek 26 kwietnia egzamin z języka obcego.

Od 2012 roku w ramach dwóch bloków - humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego - uczeń zdaje nie dwa, ale cztery egzaminy. Blok humanistyczny podzielono bowiem na egzamin z historii i społeczeństwa oraz egzamin z języka polskiego. Blok matematyczno-przyrodniczy podzielono z kolei na egzamin z przedmiotów przyrodniczych i egzamin z matematyki. Również egzamin z języka obcego nowożytnego podzielono - na dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.