Dyplomowany specjalista - Dietetyk - kolejna nowość!

Data publikacji: środa, 25 października 2023
W naszej ofercia pojawiła się kolejna nowość: specjalistyczne studia z Dietetyki - dla osób z maturą lub bez matury!

Dietetyka - studia specjalistyczne dla osób z maturą lub bez matury

Dietetyka to nauka, która znajduje coraz większe zastosowania w różnych apektach życia. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie, dlatego trzysemestralne studia specjalistyczne w zakresie Dietetyki (które realizujemy w ciągu 12 miesięcy) są idealną propozycją dla osób, które chciałyby zdobyć kwalifikacje w znacznie krótszym czasie niż na studiach wyższych.

Studia specjalistyczne adresowane jest do osób, które, uzyskały kwalifikacje określone dla 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej (tj. ukończyły liceum ogólnokształcące, technikum, szkołę policealną, lub branżową szkołę II stopnia).

Czym są studia specjalistyczne?

Studia specjalistyczne to kształcenie na poziomie 5, które pozwala na zdobycie kwalifikacji na poziomie wyższym, ale jeszcze nie licencjackim, czy inżynierskim.
Studia specjalistyczne adresowane są do osób, które ukończyły:

• liceum ogólnokształcące;
  • technikum;
  • szkołę policealną;
  • branżową szkołę II stopnia.
  • Absolwenci studiów uzyskają tytuł dyplomowanego specjalisty.

Jakie są korzyści z podjęcia studiów specjalistycznych?

• kwalifikacje z danej dziedziny można uzyskać już do 12 miesięcy
  • wcześniejsza możliwość podjęcia pracy zawodowej
  • mniejszy wkład finansowy (w porównaniu np. ze studiami niestacjonarnymi)
  • możliwość szybszego przekwaflifikowania się, uzyskania tytułu zawodowego
  • uzyskanie tytułu dyplomowanego specjalisty
  • uzyskanie świadectwa wydanego przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu

Adresaci:

Studia specjalistyczne kierowane są do osób, które:

• ukończyły liceum ogólnokształcące;
  • ukończyły technikum;
  • ukończyły branżową szkołę II stopnia;
  • ukończyły szkołę policealną;

Sylwetka absolwenta:

Absolwent studiów specjalistycznych na kierunku Dietetyka nabywa wiedzę, umiejętności oraz kompetencje niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku dietetyka.
Wśród miejsc pracy, w których dyplomowany specjalista dietetyk może znaleźć zatrudnienie wymienia się m.in.:

• gabinety dietetyczne,
  • szpitale,
  • kliniki i centra medyczne,
  • uzdrowiska,
  • salony SPA,
  • ośrodki sportowo-rekreacyjne,
  • siłownie i kluby fitness.

Świadectwo Dyplomowanego Specjalisty wydawane jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Rekrutacja

Osoby zainteresowane zapisem na studia specjalistyczne na kierunku Dietetyka, prosimy o kontakt mailowy: podyplomowe@malopolska.edu.pl, lub telefoniczny: 182676894 (wewn. 25).