Przedstawienie na podstawie bajki

Data publikacji: środa, 16 grudnia 2009

Przez kilka tygodni dzieci uczestniczyły w bezpłatnych zajęciach teatralnych z języka angielskiego, zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Edukacji w Rabce Zdroju. Z zapałem ćwiczyły w rytm muzyki, skomponowanej przez uczennicę kl. V – K. Leśniak.
Dnia 15 grudnia br. zaprezentowały efekty swojej pracy, wystawiając bajkę „Brzydkie kaczątko”
w języku angielskim („The ugly duckling”).
W przedstawieniu wzięły udział dzieci w różnym wieku. Wystąpili: P. Świder, H. Danielewicz,
R. Leśniak, J. Niżnik, A. Bielecka, M. Leśniak, O. Duda, K. Leśniak, K. Palac.
- Myślę, że taka forma zajęć - mówi organizatorka Maria Leśniak - i nauki języka angielskiego jest dla dzieci atrakcyjną metodą i może być doskonałym dopełnieniem tradycyjnego nauczania.
Uczenie się poprzez samodzielne działanie to bardzo dobra metoda nauczania języka obcego.
Uczniowie uwielbiają wcielać się w różne postaci i prezentować je na scenie. Jednocześnie rozwijają umiejętności mówienia w języku obcym. Dzieci uczą się nie tylko swoich ról, ale także mimochodem ról swoich kolegów i koleżanek, gdyż w czasie prób słuchają kwestii innych aktorów. Wyuczone kwestie uczniowie będą z pewnością potrafili wykorzystać w codziennych sytuacjach.
Przedstawienie to zapoczątkowało cykl następnych. Już w przyszłym tygodniu planowane jest kolejne, związane z tematyką świąteczną (opracowane również w języku angielskim).