Infolinia: 801 505 500
podyplomowe@malopolska.edu.pl
Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Absolwenci uzyskają kwalifikacje w zakresie oligofrenopedagogiki - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną - do pracy w szkołach, placówkach, ośrodkach specjalistycznych.
Plan studiów obejmuje przedmioty którym nadane zostały, zgodnie z obowiązującymi standardami, punkty ECTS.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu.
Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wszystkich zaliczeń, zdanie egzaminów przewidzianych programem studiów oraz zrealizowanie praktyk.
Praktyki:
Na studiach podyplomowych z zakresu Pedagogiki specjalnej praktyki mają wymiar 180 godz.:
Osoby, które mają już wykształcenie w zakresie pedagogiki specjalnej mogą być zwolnione z 60 godzin praktyk asystenckich.
Do wszystkich podań o zwolnienie z praktyk na specjalnościach z zakresu Pedagogiki specjalnej słuchacze muszą dołączać kserokopie dokumentów potwierdzających ukończenie studiów z zakresu Pedagogiki specjalnej (magisterskie, podyplomowe) na zaliczenie praktyk w wymiarze 60 godz. oraz zaświadczenie od pracodawcy na zwolnienie z odbywania 120 godz. praktyki specjalizacyjnej.
Słuchacze, którzy odbywają praktykę specjalizacyjną w wymiarze 120 godz. muszą dołączyć również do dziennika praktyk zaświadczenie, że mają wykształcenie z zakresu Pedagogiki specjalnej (magisterskie, podyplomowe) na zaliczenie praktyk w wymiarze 60 godz.
Program studiów:
Absolwenci studiów magisterskich i licencjackich, posiadający przygotowanie pedagogiczne.
Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.