10 lat Polski w Unii Europejskiej

Data publikacji: czwartek, 24 kwietnia 2014

Akcja obejmuje m.in.:

• Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja 2014 r.

beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych.

Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!

• Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja 2014 r. we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu. Transmisja na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów!

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które pełni rolę Instytucji Pośredniczącej i Instytucji Wdrażającej
w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki zaprasza do odwiedzenia Beneficjentów, którzy organizują Dni Otwarte Funduszy Europejskich w ramach nadzorowanych przez MPiPS Priorytetów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:

• W ramach Działania 1.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego:

 Beneficjent: Chrześcijańska Spółdzielnia Socjalna „Nasz Domek”
Projekt: Żłobek rodzinny - wspieramy powrót do pracy
Termin Dni Otwartych: 10 maja 2014 r., godz. 10.00 – 16.00
Miejsce: ul. Mochtyńska 92

 Beneficjent: Stowarzyszenie "Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami"
Projekt: Mamo, Tato - wracaj do pracy
Termin Dni Otwartych: 10 maja 2014 r., godz. 10.00 – 16.00
Miejsce: ul. Majdan 82
22-400 Zamość

 Beneficjent: Małopolskie Centrum Edukacji
Projekt: Troskliwi rodzice wracają do pracy – program stworzenia 5 żłobków w Małopolsce
1) Termin Dni Otwartych: 10 maja 2014 r., godz. 10.00 – 13.00
Miejsce: ul. Radzikowskiego 47 c
2) Termin Dni Otwartych: 11maja 2014 r., godz. 10.00 – 13.00
Miejsce: ul. Glogera 5
3) Termin Dni Otwartych: 10 maja 2014 r., godz. 09.00 – 12.00
Miejsce: ul. Łokietka 7
33-300 Nowy Sącz

• W ramach Działania 1.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego oraz Poddziałania 1.3.2 Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowego i rodzinnego:

 Beneficjent: Towarzystwo Amicus
Projekt: "PO KoLorowej stronie życia Twojej i Twojego smyka" - żłobek w Białymstoku (Działanie 1.5 PO KL)
Projekt: Przedszkole w Białymstoku przyjazne dzieciom i pracującym rodzicom (Poddzialanie 1.3.2 PO KL)
Termin Dni Otwartych: 8 -9 maja 2014 r., godz. 09.30 – 16.00
Miejsce: ul. Kujawska 53/1
15-548 Białystok

Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji, w tym programów angażujących widzów.

Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania programów telewizyjnych!

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na stronie www.10latwue.pl

Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.