Strona główna » Aktualności » Inni o nas. Artykuł na łamach portalu Podhale 24

Inni o nas. Artykuł na łamach portalu Podhale 24

Data publikacji: wtorek, 21 września 2010 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 2 grudnia 2010

Nowy Targ: ruszyła Akademia Tańca "COGITO". Bezpłatne zajęcia dla Czytelników P24!
06.11.2010 00:15 / czytano: 907

W stolicy Podhala, pod auspicjami Instytutu Rozwoju Społecznego Cogito, rozpoczęła swoją działalność Akademia Tańca New Style. Jej oferta adresowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Dla trójki Czytelników Podhale24.pl - po jednej osobie w każdej kategorii wiekowej - organizatorzy Akademii ufundowali bezpłatne 60-godzinne kursy.

- Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie atrakcyjna nie tylko dla dzieci, młodzieży, ale również dorosłych, którzy pragną aktywnie spędzić popołudnie. Podstawowy kurs wprowadzający do tajników tańca będzie obejmował 60 godzin zajęć praktycznych i będzie prowadzony przez dwie godziny w tygodniu - mówi Teresa Maria Lisek, dyrektor IRS Cogito. - W programie przewidujemy poznanie takich rodzajów tańca, jak: pooping, street jazz, gangsta rap, break dance i hip-hop.

Zajęcia prowadzić będą Angelika Milewska i Patryk Studniak. Angelika, certyfikowana europejska instruktorka tańca jest też m.in. autorką projektów dla dzieci i młodzieży, tj. Mini step dance, Mini step dance 2, Projektu Zjednoczenie, jak również imprezy plenerowej Flow. Jest założycielką wolontariatu Grupa Zjednoczenie, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Z kolei Patryk Studniak, również certyfikowany europejski instruktor tańca, ma za sobą siedmioletni staż w Capoeira, jednocześnie przez cały czas ćwiczył break-dance. Przez kilka lat był trenerem w ODK Jowisz w Rudzie Śląskiej, trenował również dzieci i młodzież w Makowie Mazowieckim. Pomagał też Angelice organizować Mini step dance 2, Projekt Zjednoczenie i imprezę plenerową Flow oraz wolontariat Grupa Zjednoczenie.

06.11.2010 00:15 / czytano: 907

W stolicy Podhala, pod auspicjami Instytutu Rozwoju Społecznego Cogito, rozpoczęła swoją działalność Akademia Tańca "COGITO". Jej oferta adresowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

- Naszą ofertę pragniemy z czasem rozszerzyć - dodaje Teresa Maria Lisek. - Biorąc pod uwagę fakt, że trenerka doszła do eliminacji w programie tanecznym You Can Dance, planujemy zorganizować również intensywne zajęcia w okresie ferii czy wakacji oraz przeprowadzić pierwszy w Małopolsce konkurs odkrywania talentów muzycznych, podobny do tego, który mamy okazję śledzić w telewizji.

Zapisy trwają w siedzibie IRS "Cogito" Sp. z o.o. w Nowym Targu, ul. Rynek 11 (siedziba Małopolskiego Centrum Edukacji), a zajęcia odbywają się będą w sali gimnastycznej na nowotarskim lodowisku.

Poza 60-godzinnym kursem Akademia organizuje w najbliższy weekend trzydniowe warsztaty taneczne, zwieńczone występem podczas koncertu muzyki hip-hopowej ph. „My też przecież chcemy zmian”, który odbędzie się 13 listopada. Wystąpią m.in. kapele hip-hopowe: B.A.K.U, Inny, Piwo i Gadzio. Warsztaty odbędą się 9, 10 i 12 listopada w godzinach od 16.30 -18.30.

Dla Czytelników Podhale24 mamy nie lada niespodziankę. Trzy bezpłatne, 60-godzinne kursy - po jednym w każdej kategorii wiekowej - dziecięcej: od 7 do 13 lat, młodzieżowej: od 13 do 18 lat i dorosłej. Otrzymają je trzy pierwsze osoby, które prześlą nam swoje zgłoszenie na adres mejlowy: konkursy@podhale24.pl . Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, adres, numer telefonu oraz - koniecznie - informację, której kategorii dotyczy.

Więcej informacji na stronie: http://www.irs-cogito.pl

Zródło:http://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/12844/Nowy_Targ_ruszyla_Akademia_Tanca_New_Style_Bezplatne_zajecia_dla_Czytelnikow_P24.html