Strona główna » Aktualności » Z policją o bezpieczeństwie i odpowiedzialności karnej

Z policją o bezpieczeństwie i odpowiedzialności karnej

Data publikacji: piątek, 17 marca 2017

Dzisiaj, tj. 17 marca, naszą szkołę odwiedzili: mł. asp. Dorota Garbacz i asp. sztab. Mariusz Ciesielski z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu, żeby porozmawiać z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem, odpowiedzialnością karną i cyberprzemocą.

Każda klasa miała osobną wizytę, dzięki czemu można było dostosować prelekcje do problemów, które pojawiają się lub mogą się pojawić w danej grupie wiekowej.

Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży, że wchodzą w wiek, kiedy za przewinienia nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”, ale trzeba ponieść konsekwencje, nawet jeżeli pewne zachowania czy działania były robione „dla jaj” czy „niechcący”.

Chcieliśmy też mocniej, powagą munduru, uświadomić młodym ludziom, że za naruszenia w wirtualnym świecie, komentarze wypuszczane w pozornej anonimowości sieci, również ponoszą odpowiedzialność i konsekwencje swoich słów i czynów.

Miejmy nadzieję, że podniesienie świadomości niebezpieczeństw, związanych z określonymi zachowaniami, wpłynie na bardziej przemyślane działania naszych uczniów i pomoże zapobiec kłopotom w ich życiu, zanim one się pojawią…

Prelekcje z policjantami-galeria

Prelekcje z policjantami_1