Strona główna » Aktualności » XXIII Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie”

XXIII Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie”

Data publikacji: piątek, 20 maja 2016 Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 23 maja 2016

20 maja 2016 r. w Szaflarach, odbył się XXIII Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego pt.: „Strofy o Ojczyźnie”. Wśród 106 uczestników z 35 szkół, znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum: Martyna Plewa oraz Witold Jabłoński, uczniowie klasy I gimnazjum.

Po oficjalnym otwarciu konkursu, uczestnicy zostali zaproszeni do sal, aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie w dwóch kategoriach: gwarowej i literackiej. Martyna Plewa przystąpiła do konkursu w kategorii literackiej. Wykonała utwór pt.: „Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą” L. Staffa oraz „Miłość Ojczyzny” A. Suskiego. Witold Jabłoński prezentował swoje umiejętności w kategorii gwarowej. Przed jury wykonał gawędę pt.: „Gąsienica” A. Pacha oraz wiersz pt.: „Do gwary mojej”
A. Suskiego.

Należy wspomnieć, że tegoroczny konkurs miał szczególny wymiar, ponieważ w tym roku przypada 75 rocznica zawiązania Konfederacji Tatrzańskiej przez Augustyna Suskiego.

Każdy uczestnik musiał przestrzegać regulaminu konkursu, w którym m. in. było zaznaczone,
że łączny czas prezentacji utworów nie może przekroczyć 6 minut. Konkurencja była bardzo liczna
i bardzo utalentowana. Nasi gimnazjaliści wykazali się świetnymi umiejętnościami recytatorskimi, wielkim talentem, a także profesjonalizmem na scenie. Martyna Plewa zajęła
II miejsce w kategorii literackiej! Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów literackich!

XXIII Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie” -galeria

XXIII Konkurs Recytatorski im. A. Suskiego_1