Strona główna » Aktualności » XX Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

XX Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

Data publikacji: poniedziałek, 24 października 2016 Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 24 października 2016

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy drugiej-Martyna Plewa. Zaprezentowała „Śpiewkę pasterską” oraz „Balladę o halnym wietrze” autorstwa Stanisława Nedzy-Kubińca.

20 października 2016 r. w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XX Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca.

Tegoroczna edycja konkursu miała wyjątkowy charakter, w tym roku obchodzimy również 40-stą rocznicę śmierci poety. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej w Kościelisku, noszącej jego imię, wykonali krótkie przedstawienie o artyście.

Jury było zachwycone jej występem, Martynka zajęła II miejsce w kategorii literackiej. Jest to ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom i liczną konkurencję, w konkursie wzięło bowiem udział ok. 90 osób.

Kiedy emocje już opadły i stres zniknął, organizatorzy konkursu (w tym wnuk poety- Mateusz Nędza-Kubiniec) zorganizowali poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Serdecznie gratulujemy Martynce zajęcia tak wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

XX Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca - galeria