Strona główna » Aktualności » Wycieczka biologiczno-chemiczna

Wycieczka biologiczno-chemiczna

Data publikacji: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018

26 kwietnia odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa, nietypowa, bo bardzo edukacyjna, ale bardzo nietypowo edukacyjna.

Zwiedzanie? Tak, ale nie zabytków, tylko… Muzeum Farmacji (chemicznie) i wystawy Body World (anatomicznie).

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tajnikami aptekarskich mikstur, mogli spróbować samemu „produkcji” tabletek, rozcierania ziół, a przy okazji liznąć troszkę historii aptekarstwa oraz pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego różnych leków.

Wystawa Body World była raczej dla uczniów o mocnych nerwach, co wrażliwszym mogły grozić omdlenia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała, zmiany chorobowe pokazane na autentycznych narządach ludzkich.

Ponadto uczniowie mogli w instalacjach multimedialnych prześledzić pracę poszczególnych mięśni, zmierzyć sobie ciśnienie, prześledzić etapy w rozwoju płodowym.

Wycieczka biologiczno-chemiczna - galeria