Strona główna » Aktualności » Warsztaty Little Britain oraz Teenage English

Warsztaty Little Britain oraz Teenage English

Data publikacji: wtorek, 8 marca 2016

Dnia 1 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty Little Britain oraz Teenage English. Tym razem Richie z Irlandii przybliżył nam język jakim posługują się młodzi ludzie na Wyspach. Zobaczyliśmy jak bardzo różni się on od języka jakiego uczymy się w szkole. Mieliśmy okazję rozmawiać używając slangu młodzieżowego, ćwiczyliśmy różne akcenty, co naprawdę okazało się bardzo trudne, słuchaliśmy oryginalnego akcentu dominującego w Londynie Cockney oraz akcentu Scouse (Liverpool). Poznaliśmy skróty językowe używane w smsach, które jednak nie były nam dobrze znane. Richie opowiadał o subkulturach młodzieżowych w Anglii.

Warsztaty jak zawsze były prowadzone profesjonalnie, doskonale dobrane materiały multimedialne, dużo humoru, dużo śmiechu, to wszystko sprawiło, że na długo pozostaną w pamięci uczniom i nauczycielom. Uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego to również świetna zabawa.