Strona główna » Aktualności » Warsztaty kulinarne i wizyta w Muzeum Górali i Zbójników

Warsztaty kulinarne i wizyta w Muzeum Górali i Zbójników

Data publikacji: piątek, 16 listopada 2018 Ostatnia aktualizacja: środa, 21 listopada 2018

Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli wyrabiaczy pizzy. Odwiedziliśmy Pizzerię „Na Torach” znajdującą się w Chabówce, przy niegdysiejszej jednej z większych magistrali kolejowych na naszym terenie, urządzoną ze smakiem, w stylu „dworcowo-pociągowym”.

Warsztaty z produkcji pizzy pozwoliły naszym uczniom na samodzielne stworzenie pizzy od podstaw. Taka pizza smakuje zdecydowanie najlepiej. Dzieci własnoręcznie wyrabiały i wałkowały ciasto, kolejno dodawały wybrane przez siebie składniki, ozdabiały według twórczego pomysłu, a po uzyskaniu gotowego wypieku – konsumowały.

Drugim punktem naszej szkolnej wycieczki było rabczańskie Muzeum Górali i Zbójników, gdzie młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z historią naszego regionu, z genezą góralszczyzny na naszych terenach, z tradycjami odzwierciedlonymi w sztuce i rzemiośle życia codziennego górali, przekazywanej w sposób zarówno tradycyjny, jak i interaktywno-multimedialny.

Uczniowie mieli okazję zatańczyć zbójnickiego i zapoznać się z urokami i niebezpiecznymi konsekwencjami zbójowania, od lochów po zakucie w dyby.

Na warsztatach, które odbyły się w muzeum, nasi Pierwszoklasiści własnoręcznie ozdabiali pamiątki regionalne, które zabrali ze sobą do domu.

Aktywna edukacja plus dobra zabawa.

Warsztaty kulinarne i wizyta w Muzeum Górali i Zbójników - galeria