Strona główna » Aktualności » Ślubowanie

Ślubowanie

Data publikacji: niedziela, 16 października 2016 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 1 listopada 2016

14 października 2016 r. o godz.17.00 odbyło się ślubowanie klasy 1 naszego gimnazjum. Uroczystość utrzymana była w klimatach szkolnych, głównym założeniem przedstawienia zorganizowanego przez klasę 3 było "Jak przeżyć gimnazjum".

Kiedy wszyscy goście zgromadzili się na holu, uroczystość rozpoczęła piosenka „Gimnazjalna Cza Cza” w meksykańskich rytmach. Następnie klasa trzecia zaprezentowała zabawne skecze, które pokazywały w jaki sposób np. wykonać ściągi na lekcji, jak nie podpaść nauczycielom, jak uniknąć klasówki czy w niepostrzeżony sposób uciec z lekcji.

Następnie cztery wybrane osoby wzięły udział w konkursie, który został przygotowany
przez naszego „wybitnego” kucharza Piotra Tochowicza.

Śmiałkowie musieli spróbować przygotowanych potraw z zawiązanymi oczami, cała konkurencja była bardzo zabawna i została miło przyjęta przez uczestników.

Po kulinarnych doznaniach uczniowie przystąpili do ślubowania, po którym zostali „pełnoprawnymi” pierwszoklasistami . Na koniec Pani Dyrektor wraz z wychowawcą klasy pierwszej- Panią Stępską rozdały drobne upominki dla świeżo upieczonych gimnazjalistów.

Myślę, że cała uroczystość podobała się uczniom jak i rodzicom i będzie wspominana jako
miło spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.

Tekst: Piotr Wicek

Ślubowanie w II Gimnazjum MCE 2016