Strona główna » Aktualności » Ślubowanie 2014

Ślubowanie 2014

Data publikacji: piątek, 17 października 2014 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 23 października 2014

Jak każe krótka tradycja naszej szkoły; 14 października, w dzień Komisji Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na gimnazjalistów..

Kolejni uczniowie, w kolejnym roku szkolnym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności
IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji
.

Punktualnie o 9:00 zaczęliśmy od hymnu. Następnie krótkie przemówienie pana Dyrektora, autoprezentacja każdego z nowych uczniów naszej szkoły i wreszcie ślubowanie!

Po ślubowaniu był czas na luźniejsze działania . Klasa druga, zorganizowała dla swoich młodszych kolegów gry i zabawy. Był quiz sprawdzający wiedzę z historii, przyrody, geografii, literatury, oraz pytania ogólne.. Uczniowie świetnie spisali się prawie z każdym pytaniem.
Zwyciężyła grupa POKEMONY, w składzie:
Nikodem Derek,
Borys Worwa,
Piotrek Zaremba-Czereyski
Kuba Anioł
Bartuś Stanek

Następnie płeć męska naszej szkoły rozegrała mecz. Klasa sportowa grała przeciwko połączonej klasie pierwszej i drugiej ogólnej wraz z jedną dziewczynką – Kasią Kubicz.
Jako, że w swojej społeczności mamy piłkarzy, dla klas ogólnych mecz był nie lada wyzwaniem. Mecz skończył się wynikiem 6:2 dla klasy sportowej. Sędziował nauczyciel W-F Pan Szymon Pohrebny.

Klasa druga postanowiła wykorzystać w praktyce wiedzę, zdobytą na lekcjach chemii. Uczniowie owej klasy zorganizowali puszczanie ogromnych rozmiarów baniek mydlanych..

Były też nietypowe gry. Uczniowie zorganizowali konkurs strzelania goli do dziurawej bramki. Jak się okazało wcale nie było to proste! W tej dyscyplinie dominowali sportowcy.
Zwycięzcą kopania do dziurawej bramki został Dawid Pędzimąż.
Drugie miejsce zajął Rafał Leśniak.
Trzecie miejsce musiało pomieścić trzech uczestników. Byli to: Patryk Łaczek, Kuba Anioł i Nikodem Derek
Na koniec, w celu odetchnięcia i rozluźnienia, po tak ważnych uroczystościach, związanych ze ślubowaniem oraz wyborami, uczniowie urządzili karaoke…

D.Sz.

Ślubowanie 2014 IV Gimnazjum MCE