Strona główna » Aktualności » Program - Kultura Dostępna 2018

Program - Kultura Dostępna 2018

Data publikacji: wtorek, 11 września 2018 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 11 września 2018

Drodzy Rodzice,

Drodzy Rodzice,
informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w programie Kultura Dostępna 2018. Program ten jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu Kultura Dostępna 2018 nasi uczniowie wezmą udział w lekcjach muzealnych oraz ko-lekcjach z klasą. Terminy i tematyka najbliższych zajęć:

19 września 2018r.
XIX WIEK ORAZ PRZEŁOM WIEKÓW XIX I XX:

Prawda i mit o Stanisławie Wyspiańskim / Gmach Główny, wystawa "Wyspiański"
biografia / Młoda Polska / sztuka / teatr / „Wesele” / Paryż / Kraków / Wawel / witraż / polichromia / pastel
Lekcja polecana dla klas 7-8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

3 października 2018r.
WSPÓŁCZESNOŚĆ

Widzieć i rozumieć – ćwiczenia z patrzenia / Gmach Główny, wystawa "Sytuacja się zmieniła"
Lekcja polecana dla klas 7-8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dla dorosłych

17 października 2018r.
TEMATY ZWIĄZANE Z ANALIZĄ DZIEŁA

(Umiejętność analizy to szkoła patrzenia i wrażliwości wizualnej, dostrzegania w dziełach tego, co stanowi ich specyfikę. Zajęcia mają przyczynić się do zwiększenia otwartości uczniów na niezwykłe możliwości wyrazu sztuk plastycznych – często niedostatecznie realizowane w praktyce szkolnej ze względu na brak lekcji związanych ze sztuką i plastyką).

Tak to widzę. Analiza dzieła sztuki współczesnej / Gmach Główny, wystawa "Sytuacja się zmieniła"
Lekcja polecana dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dla dorosłych.

Październik 2018r. (czekamy na termin)
Zakopiańska bohema – międzywojnie pod Tatrami / Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem
bohema / awangarda w sztuce i literaturze / Karol Szymanowski / Witkacy i Firma Portretowa / Jarosław Iwaszkiewicz / Julian Tuwim / Jan Lechoń / Zofia Nałkowska
Lekcja polecana dla uczniów klas 7–8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych