Strona główna » Aktualności » Premiera „Powiedz nam kim jesteśmy”

Premiera „Powiedz nam kim jesteśmy”

Data publikacji: piątek, 5 lutego 2016 Ostatnia aktualizacja: piątek, 5 lutego 2016

4 lutego w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie miała miejsce oficjalna premiera filmu, zrealizowanego w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów naszej szkoły, p.t. „Powiedz nam kim jesteśmy”.

Kilkumiesięczna praca nad scenariuszem, zdjęciami i montażem zyskała efekt w postaci gotowego obrazu – fabularyzowanego dokumentu, którego głównym bohaterem ze strony młodych jest Arek Guzik, a ze strony historii – Józef Kuraś „Ogień”, bo to wokół „Ognia” kręci się główna myśl filmu.

Film jest efektem współpracy z Krakowską Szkołą Filmową, jest pierwszym z cyklu filmów, których zadaniem ma być przybliżenie młodzieży historii Polski, zwłaszcza jej nie tak dawnych, burzliwych okresów, których celem ma być kształtowanie tożsamości.

A spotkanie w Muzeum AK realizowało jednocześnie drugi z głównych celów tego projektu: tworzenie sztafety międzypokoleniowej, umacnianie więzi między pradziadkami i prawnukami.

Jak powiedział pomysłodawca projektu – dyrektor KSF Tomasz Gugała – do młodych: „Macie możliwość dotknięcia historii, porozmawiania z ludźmi, którzy widzieli na własne oczy powstańców styczniowych i sami, jako przyszli pradziadkowie, przeniesienia tej sztafety pokoleń do waszych przyszłych prawnuków. Z XIX wieku w XXII wiek.”

Nowotarska premiera filmu „Powiedz nam kim jesteśmy” odbędzie się 11 lutego (tj. czwartek),
o godz. 18:00, w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy!

Premiera_Muzeum_AK - galeria

Premiera_Muzeum_AK_1