Strona główna » Aktualności » Powiatowy Konkurs Plastyczny

Powiatowy Konkurs Plastyczny

Data publikacji: środa, 30 kwietnia 2014 Ostatnia aktualizacja: środa, 30 kwietnia 2014

Jeden z naszych uczniów – Dominik Machaj – zaledwie zaczął „obciążać się” dodatkowymi zajęciami artystycznymi, a już został laureatem powiatowego konkursu, dzięki swojej pracy obrazującej pejzaż górski wykonany techniką „kropkową”, której nazwać fachowo się nie odważę.

To niezła motywacja do dalszej pracy w kierunkach artystycznych, tym bardziej że Dominik był raczej uważany za sportowca i intelektualistę.

XV Nowotarski Przegląd Twórczości Plastycznej „Talencik”, organizowany cyklicznie przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu i Powiatowe Centrum Kultury, z ponad 300 nadesłanych prac, wykonanych bardzo różnymi i bardzo ciekawymi technikami, w różnych kategoriach wiekowych wyłonił około 50 nagrodzonych i wyróżnionych.

Na uroczystym wernisażu, który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury, 29 kwietnia, byliśmy i my, z naszym wyróżnionym Dominikiem i jego opiekunką artystyczną – Panią Dominiką.

Laureatowi gratulujemy! Opiekunce dziękujemy.