Strona główna » Aktualności » Pierwsza lekcja muzealna już za nami

Pierwsza lekcja muzealna już za nami

Data publikacji: czwartek, 20 września 2018 Ostatnia aktualizacja: środa, 26 września 2018

19 września uczniowie z III D wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkanie nosiło tytuł Prawda i mity o Stanisławie Wyspiańskim. W ramach zajęć młodzież zapoznała się z historią życia artysty oraz z jego twórczością. Uczniowie zobaczyli projekty witraży, które wcześniej oglądali w Bazylice św. Franciszka w Asyżu w Krakowie oraz kolekcję dzieł, które zostały zgromadzone na wystawie poświęconej życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież mogła zobaczyć blisko 500 prac z liczącego około 900 pozycji zbioru tego artysty zaliczanego do grona jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.

W tym dniu uczniowie dodatkowo odwiedzili wystawę Leonardo da Vinci Dama z gronostajem i mogli podziwiać jeden z najpiękniejszych portretów na świecie oraz najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach.

Wkrótce kolejna lekcja muzealna, która tak jak poprzednia pozwoli zdobyć wiedzę o stylach w sztuce różnych epok, pogłębić wiedzę na temat kultury, obyczajowości na tle wydarzeń historycznych i spojrzeć na nie w niestandardowy sposób. Termin lekcji muzealnej, która jest realizowana w ramach projektu Kultura Dostępna 2018 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przypada na dzień 4 października 2018.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Pierwsza lekcja muzealna - galeria