Strona główna » Aktualności » Nietypowy gość

Nietypowy gość

Data publikacji: czwartek, 19 maja 2016

Dnia 9 maja 2016 r. do naszej szkoły zawitał Rishabh Shah. Pochodzi on z Indii, a dokładnie z Mumbaju, jest studentem i przyjechał do Polski w ramach programu World Talks z organizacji AIESEC.

Dnia 9 maja 2016 r. do naszej szkoły zawitał Rishabh Shah. Pochodzi on z Indii, a dokładnie z Mumbaju, jest studentem i przyjechał do Polski w ramach programu World Talks z organizacji AIESEC. Przez dwa tygodnie opowiadał nam o swoim kraju, kulturze, tradycjach i religii. Dzięki temu rozwinęliśmy nasze umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. On sam okazał się bardzo przyjaznym i miłym człowiekiem, który bardzo lubił z nami rozmawiać.

Na początku jego akcent był dla nas kłopotliwy, ale z czasem komunikacja między nami się poprawiała. Na jednych zajęciach, w ramach rewanżu, opowiedzieliśmy mu o naszym kraju, ciekawostkach, naszych pasjach i zainteresowaniach, poznał także różnice kulturowe między Polską a Indiami.

Indie są zróżnicowane kulturowo i religijnie, ale dominującym wyznaniem jest hinduizm, którego główną wartością jest pokój i szacunek dla życia innych (także zwierząt). W Polsce posiadamy bardzo długą wojowniczą historię i tradycję z tym związaną. Można więc powiedzieć, że Rishabh z kraju pacyfistów trafił do kraju wojowników, gdzie jeszcze dostał miecz do ręki!
Dzięki staraniom i zaangażowaniu pani Jolanty Stępskiej mieliśmy o wiele więcej lekcji i dowiedzieliśmy się więcej niż zakładał plan wizyty. Były to niezwykłe dwa tygodnie i bardzo chcielibyśmy, aby takie zajęcia odbywały się częściej, bo oprócz poszerzenia wiedzy na temat innych zakątków świata mamy możliwość kontaktu z osobami, dla których język angielski jest używanym w życiu codziennym.

Wojtek Banaś klasa 3

Nietypowy Gość