Strona główna » Aktualności » Nasz pierwszy egzamin gimnazjalny

Nasz pierwszy egzamin gimnazjalny

Data publikacji: środa, 20 kwietnia 2016 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 21 kwietnia 2016

W dniach od 18 do 20 kwietnia nasze gimnazjum po raz pierwszy organizowało egzamin gimnazjalny dla klasy trzeciej. To pierwszy w historii naszej szkoły egzamin gimnazjalny, oraz pierwsza w historii klasa trzecia.

Pierwszego dnia egzaminów, uczniowie przystąpili do części humanistycznej, tj. z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie po krótkiej przerwie z zakresu języka polskiego.
Drugi dzień egzaminów to sprawdzenie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Ostatni dzień to część obejmująca język obcy nowożytny. Wszyscy zdający z naszej szkoły zdecydowali się na język angielski. Wszyscy też zmierzyli się z tym językiem zarówno
na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Ilu uczniów liczy klasa trzecia, tyle opinii na temat egzaminu, można było usłyszeć.
Dla niektórych testy gimnazjalne były bardzo proste, inni zaś mieli nieco odmienne zdanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o część z zakresu przedmiotów przyrodniczych, gdzie wiele trudności jak się okazuje sprawiły pytania z chemii.

Przygotowania do egzaminów trwały trzy lata, a same egzaminy przebiegły bardzo szybko. Uczniom naszej szkoły przez wszystkie dni egzaminu towarzyszył uśmiech na twarzy, nie zawahamy się więc stwierdzić, że wszystko poszło pomyślnie. Z niecierpliwością oczekujemy czerwca, aby poznać szczegółowe wyniki egzaminów!

Nasz pierwszy egzamin gimnazjalny-galeria

Nasz pierwszy egzamin gimnazjalny_1