Strona główna » Aktualności » Młodzi głosują w IV Gimnazjum MCE

Młodzi głosują w IV Gimnazjum MCE

Data publikacji: czwartek, 30 kwietnia 2015 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 7 maja 2015

Również w IV Gimnazjum MCE zostały przeprowadzone wybory prezydenckie. Uczniowie, mimo, iż niepełnoletni, mogli zagłosować i poczuć się jak pełnoprawni obywatele naszego kraju..

30-ty kwietnia, to termin wyborów prezydenckich, wśród uczniów gimnazjów oraz szkół średnich w Polsce. Również w IV Gimnazjum MCE zostały przeprowadzone wybory prezydenckie. Uczniowie, mimo, iż niepełnoletni, mogli zagłosować i poczuć się jak pełnoprawni obywatele naszego kraju.

Pod okiem koordynatora - Pana Adama zorganizowano najpierw kampanię, a później lokal wyborczy.

Wszystkie klasy w szkole zostały zaproszone do lokalu, aby przed przystąpieniem do głosowania dowiedzieć się czegoś więcej o kompetencjach prezydenta, o kandydatach starających się o objęcie tego stanowiska, a także, zapoznaliśmy naszych wyborców z komisją wyborczą, w której:

funkcję przewodniącego pełnił Arkadiusz Guzik,

funkcję sekretarza pełnił Jacek Mrowca,

funkcję członków komisji pełnili: Ola Gołębiowska, Tomek Mikołajczyk, Borys Worwa.

Głosowanie, przebiegło szybko i sprawnie.
Po podpisaniu się na liście obecności, szkolni wyborcy otrzymali kartę do głosowania. Można było oddać tylko jeden głos. A kandydatów,podczas tych wyborów jest wielu. Gimnazjaliści musieli się dobrze zastanowić. Swój głos mogli oddać, za specjalnie przygotowaną kotarą.

Wyniki, przedstawiają się następująco:

A. Duda 35%

J. Korwin-Mikke 17%

P. Kukiz 13%

A. Ogórek 13%

B. Komorowski 9%

J. Palikot 4%

G. Braun 4%

M. Kowalski 4%

A więc w IV Gimnazjum MCE w pierwszej turze zwyciężył A. Duda. W drugiej turze zmierzyli by się zatem pan Andrzej Duda z panem Januszem Korwin-Mikke. Już 10 maja zobaczymy, czy wyniki głosowania wsród dorosłych są zbieżne z wynikami wśród młodzieży.

"Młodzi głosują"

Młodzi głosują w IV Gimnazjum MCE