Strona główna » AktualnoÅ›ci » MIND THE GAP z Ocado Technology

MIND THE GAP z Ocado Technology

Data publikacji: czwartek, 9 czerwca 2016

Uczennice klas pierwszej i trzeciej naszej szkoÅ‚y miaÅ‚y możliwość wziąć udziaÅ‚ w programie edukacyjnym ,,MIND THE GAP” organizowanym przez Ocado Technology Polska z siedzibÄ… w Krakowie.

,,MIND THE GAP” to projekt skierowany dla dziewczÄ…t klas starszych majÄ…cy na celu popularyzacjÄ™ przedmiotów Å›cisÅ‚ych oraz zachÄ™canie ich do podjÄ™cia w przyszÅ‚oÅ›ci studiów technicznych lub matematyczno- przyrodniczych…
Grupa dziewczyn uczestniczyÅ‚a w sesji prowadzonej przez Panie inżynier, która obejmowaÅ‚a :

• PrzystÄ™pne wprowadzenie do tego, co robi firma.
  • PrezentacjÄ™ z punktu widzenia informatycznego zagadnienia, z którym mÅ‚odzież ma lub może mieć do czynienia w życiu codziennym.
  • PrezentacjÄ™ tego, jak wyglÄ…da typowy dzieÅ„ inżyniera w firmie.
  • PoczÄ™stunek.
  • Pokaz programowania dostosowany do wieku.
  • WycieczkÄ™ po biurze firmy pokazujÄ…cÄ… jak wyglÄ…da miejsce pracy.
  • Panel pytaÅ„ i odpowiedzi-  rozmowa z pracownikami firmy.

Wizyta w Ocado Technology  wywarÅ‚a na nas ogromne wrażenie, informacje  zdobyte tam przez dziewczyny z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dÄ™ motywacja do nauki przedmiotów Å›cisÅ‚ych: szczególnie matematyki i informatyki oraz jÄ™zyka angielskiego.

Tekst- pani Dominika Malkiewicz