Strona główna » Aktualności » Mierz wysoko!

Mierz wysoko!

Data publikacji: środa, 16 marca 2016 Ostatnia aktualizacja: środa, 16 marca 2016

Dnia 14 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z koszykarzem Kacprem Lachowiczem należącym do Marcin Gortat Camp. Głównym celem spotkania było promowanie aktywnego stylu życia.

Prowadzący opowiadał też o tym jak ważna jest w życiu wiara w swoje siły i nie poddawanie się pomimo wielu przeszkód. Sportowiec pokazywał na przykładzie koszykówki, że jeśli czegoś w życiu nie spróbujemy to nie nauczymy się niczego nowego. Mówił też, że nauczyciele, rodzice i opiekunowie są po to, żeby przekazywać młodym ludziom swoje umiejętności i wiedzę. Koszykarz zaprosił też na paru ochotników na środek sali i pokazywał im na przykładzie kilku ćwiczeń (np. kręcenie piłki na palcu, robienie pompek z użyciem piłek do koszykówki) jak łatwo i szybko z pomocą innych mogą się czegoś nauczyć, a także, że gdyby nie wierzyli w siebie, nie udało by im się tego dokonać.

Głównym założeniem spotkania było uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest wiara w siebie i próbowanie nowych rzeczy pomimo przeciwności losu.

Dziękujemy za spotkanie!

Wiktoria Płonka klasa 3