Strona główna » Aktualności » Konkurs poetycki

Konkurs poetycki

Data publikacji: środa, 2 marca 2016 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 24 marca 2016

Serdecznie zapraszamy uczniów IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu do wzięcia udziału w konkursie poetyckim.

Serdecznie zapraszamy uczniów IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu do wzięcia udziału w konkursie poetyckim, organizowanym przez Fundację im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

ORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Adama Worwy, os. Nowe 23d, 34-400 Nowy Targ

II. CELE KONKURSU:
1. przybliżenie uczniom tematyki hospicyjnej
2. uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi cierpiących
3. rozwijanie zdolności wśród uczniów

III. TEMATYKA PRACY /do wyboru /:
1. Niosę pomoc i nadzieję - hasło, sentencja (przynajmniej 5 słów)
2. Nigdy nie poddawaj się - działaj! - wiersz

IV. CZAS TRWANIA KONKURSU:
26.02.2016 – 1.04.2016

V. WARUNKI UCZESTNICTWA
• Szkoła (przedszkole) może przesłać maksymalnie 10 prac.
• Praca powinna spełniać następujące kryteria:
• Na konkurs można zgłosić niepublikowane dotychczas prace literackie, które stanowią zamkniętą, spójną całość. Teksty, będące fragmentami większych utworów, bądź te o innej niż podana tematyce nie zakwalifikują się do oceny jurorów.
• Nadesłana praca powinna być w dwóch wersjach:
• papierowej - na wydruku komputerowym
• elektronicznej w programie Word
• Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą imię, nazwisko ucznia , klasę, numer i nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, telefon i adres kontaktowy
• Pracę należy nadesłać do 1.04.2016 – w przypadku nadesłania prac przez szkołę mogą być one spakowane zbiorczo.
• Pracę należy opisać – KONKURS POETYCKI
• Miejsce nadsyłania/dostarczania prac:
pocztą na adres Fundacji: 34-400 Nowy Targ, al. Tysiąclecia 44 lub po indywidualnym skontaktowaniu się z koordynatorem Pól Nadziei: Elżbietą Nowak (tel. 888884258)
• Nadesłane na konkurs prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatora w celu wykorzystania w propagowaniu idei hospicjum.
• Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodne na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych (umieszczenie imiennych wyników na stronie internetowej fundacji)
• Wyniki konkursu zamieszczone będą w lokalnej prasie lub na stronach internetowych organizatora

VI. NAGRODY:
1. Oceny prac i wyłonienia zwycięzców dokona powołana przez organizatora Komisja Konkursowa.
2. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
3. Laureaci biorący udział w konkursie będą powiadomieni wcześniej o jego wynikach
4. Ogłoszenie wyników konkursu – do 15.04.2016
5. Dyplomy i nagrody dla każdej grupy wiekowej zostaną wręczone w trakcie finału akcji POLA NADZIEI w dniu 3. 06. 2016