Strona główna » Aktualności » Klasa Pierwsza z wizytą w Straży Pożarnej

Klasa Pierwsza z wizytą w Straży Pożarnej

Data publikacji: piątek, 21 września 2018

Dzieci mogły założyć kaski, uczestniczyć w próbnej akcji czy polać ze strażackiej sikawki. Nie zabrakło trudnych pytań. Edukacyjnie wyprawa super udana, bo od kogo lepiej dowiadywać się na temat bezpieczeństwa, jak nie od tych, którzy bezpośrednio stoją na straży tego bezpieczeństwa.

W ramach szeroko zakrojonej na początku roku szkolnego edukacji dotyczącej bezpieczeństwa, postanowiliśmy odwiedzić strażaków, którzy nie tylko gaszą pożary, ale też jeżdżą do wypadków, likwidują gniazda os i szerszeni czy ściągają zbłąkane kotki z drzew…

Nasza klasa pierwsza miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje jednostka straży, jak wygląda zwykły dzień dyżurujących strażaków, oczekujących na wezwanie do akcji, jak wygląda sprzęt, struktura działania od momentu otrzymania sygnału o jakimś nieszczęściu, do momentu wyjazdu strażaków.

Dziękujemy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej z ul. Ludźmierskiej za możliwość poznania pracy strażaków od środka.

Klasa Pierwsza z wizytą w Straży Pożarnej - galeria