Strona główna » Aktualności » Kacper Laureatem konkursu historycznego

Kacper Laureatem konkursu historycznego

Data publikacji: środa, 25 kwietnia 2018 Ostatnia aktualizacja: środa, 25 kwietnia 2018

W wąskiej grupie nagrodzonych znalazł się nasz uczeń– Kacper Miętus, który podjął się tego niełatwego naukowego wyzwania pod opieką Pana Adama Błaszczyka.

24 kwietnia w Centrum Edukacyjnym krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej – Przystanek Historia, odbyło się uroczyste zakończenie konkursu tematycznego „Na Polu Chwały… - Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczpospolitej”, konkursu historycznego dla klas gimnazjalnych.

W prasie i na portalach internetowych pojawiły się cytowane niżej informacje na temat tego wydarzenia:

„Temat ten jest szczególnie aktualny, wpisując się w tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , stąd szczególnie uroczysty charakter podsumowania konkursu i nagradzania młodych ludzi, realizujących swoje pasje historyczne.

Tego typu konkursy są okazją do poszukiwania nie tylko ważnych dla walk niepodległościowych postaci z podręczników historii, ale, co było szczególnie ważne dla organizatorów konkursu, także lub przede wszystkim - bohaterów lokalnych. Osób, które żyły blisko nas i które przyczyniły się do odzyskania niepodległości, niekoniecznie zakładając mundur i walcząc w regularnych wojskach.

Młodzież, która znalazła się w tym wąskim gronie najlepiej poradziła sobie z zadaniem odkrywania meandrów i tej lokalnej historii. Nagrodzona została grupa 23 laureatów z blisko 250 uczniów z ponad 60 szkół z całego województwa, którzy wzięli udział w konkursie od etapu szkolnego po wojewódzki.”

Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu dociekań naukowych!

IPN rozdanie nagród laureatom konkursu tematycznego - galeria