Strona główna » Aktualności » Jasełka

Jasełka

Data publikacji: czwartek, 20 grudnia 2018 Ostatnia aktualizacja: czwartek, 20 grudnia 2018

Jak to jest w zwyczaju, przed Bożym Narodzeniem młodsze dzieci zgłębiają tajemnice narodzenia Dzieciątka Jezus, odgrywając Jasełka.

Postąpiliśmy zgodnie z tym zwyczajem i zgodnie z naszym, rodzącym się, szkolnym zwyczajem: „Starszaki” wystąpiły w scence, wspólnie z młodszymi uczniami.

A po minach sądząc, bawili się równie dobrze.

Spektakl jasełkowy został odegrany 19 grudnia, w dwóch odsłonach. Dla rodziców uczniów klasy pierwszej oraz dla grup przedszkolnych Słonecznego Przedszkola.

Jasełka były odegrane w nietypowej, uwspółcześnionej formie, diabełkowo-aniołkowej, oczywiście, jak przystało na szkołę dwujęzyczną, w dwóch językach: polskim i angielskim. Uczniowie przygotowali dla rodziców i nauczycieli świąteczne stroiki.

No to teraz możemy spokojnie udawać się na przerwę świąteczną. Wesołych Świąt!

Jasełka 2018 - galeria