Strona główna » Aktualności » Filmowe widowisko

Filmowe widowisko

Data publikacji: piątek, 12 czerwca 2015 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 29 marca 2016

Prawie dziesięciomiesięczny okres pracy nad filmem, licząc od pierwszego pomysłu, od pierwszego zapisanego w scenariuszu słowa… zamknął się pokazem finalnego produktu, który zamknął się w godzinie, a sam pokaz w półgodzinie, a każdy z trzech filmów trwał po, mniej więcej, 10 minut.

Takie mniej więcej proporcje towarzyszą, rodzącej się w „ciężkiej robocie”, przygodzie z profesjonalnym filmem, której doświadczyli uczniowie naszego gimnazjum.

W czwartek, 11 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu miał miejsce pokaz krótkometrażowych filmów fabularnych, zrealizowanych przez naszych gimnazjalistów w ramach wspólnego projektu filmowego z Krakowską Szkołą Filmową.

Na widowni otwartego pokazu zasiedli głównie rodzice, rodziny i przyjaciele młodych artystów, którzy zmierzyli się z pracą na planie filmowym i „dotknęli” profesjonalnego filmu i swoimi wrażeniami z tej poważnej zabawy podzielili się po seansie.

Wiele zwątpień, które towarzyszyły powstawaniu filmów, zostało rozwianych i wiele poświęceń wynagrodzonych, kiedy można było zobaczyć efekt na dużym ekranie i powiedzieć sobie, że warto było.

Trzy filmy, trzy różne tematy, trzy różne style, trzy różne przekazy i trzy punkty widzenia, trzy perspektywy spojrzenia na świat ‘wyklute’ z umysłów młodych ludzi, którzy chcą coś powiedzieć i na swój sposób powiedzieć – światu.

Młodzi filmowcy, najwyraźniej, nie zamierzają spocząć na laurach i już powstają nowe pomysły, które, miejmy nadzieję, będą miały szansę realizacji.

Młodzi filmowcy - galeria

premiera Młodzi Filmowcy