Strona główna » Aktualności » Festiwal Nauki rozpoczęty

Festiwal Nauki rozpoczęty

Data publikacji: czwartek, 24 września 2015

W ramach projektu edukacyjno-rozwojowego FESTIWAL NAUKI 21.09.2015 roku rozpoczął się w naszej szkole cykl warsztatów ekologicznych dla wszystkich klas, prowadzony przez pracowników i studentów V roku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nasi uczniowie zapoznają się nie tylko z nowoczesnymi zasadami ochrony środowiska, ale zgłębiają wiedzę na temat naturalnych zasobów, minerałów, recyclingu, wykorzystania w XXI wieku energii odnawialnej. Zajęcia uwzględniają w swoich teściach wpływ działalności człowieka na środowisko i konsekwencje, wynikające z tego, a także mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży. Poprzez prowadzone na oczach uczniów doświadczenia i ciekawe prezentacje w niebanalny sposób jest propagowana ekologia. Warsztaty kończą się zawsze quizem lub konkursem wiedzy.

Drugim etapem projektu jest udział naszej szkoły w konkursie ,,Szkoła dobrego wychowania”, jaki organizuje Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

W ramach konkursu nasi uczniowie wezmą udział:

1. W debacie na temat sztuki dobrego wychowania;
2. W opracowaniu Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania
3. W szkolnym konkursie ,,Mistrz savoire vivre”
4. W przygotowaniu prac ,,Moje zachowanie świadczy o mnie”
5. W inscenizacji ,,Dobre zwyczaje na co dzień”
6. W wykonaniu plakatów ,,Mój wygląd świadczy o mnie”
7. W cyklu pogadanek o sztuce savoire vivre'u.

Mamy nadzieję, iż zaprezentowany przez naszą szkołę dorobek pozwoli naszym uczniom znaleźć się w finale konkursu ogólnopolskiego.

POWODZENIA!