Strona główna » Aktualności » Dzień nauki na rzecz pokoju i rozwoju

Dzień nauki na rzecz pokoju i rozwoju

Data publikacji: wtorek, 10 listopada 2015 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 24 listopada 2015
Dzien_nauki_glowne

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem przypatrywali się eksperymentom przeprowadzonym przez kilka osób z III klasy, które wcześniej pod opieką naszych wspaniałych Pań od chemii oraz fizyki ćwiczyli i przygotowywali się do pokazu.

10 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień nauki na rzecz pokoju i rozwoju.

Doświadczenia były bardzo ciekawe, największym zainteresowaniem publiczności cieszyły się jednak , tzw. „palące się ręce”. Wszyscy uczniowie mieli okazję na własnej skórze przekonać się, co dokładnie znaczy nazwa eksperymentu. Wbrew pozorom groźna nazwa okazała się przyjemnym i ciekawym doświadczeniem, który wiele uczy. Oprócz tego były także inne pokazy, np. „burza w butelce”, „wijące się węże” itp.

Dzień nauki miał na celu pokazać jak ciekawa i przydatna w życiu może być chemia i fizyka. Być może wielu uczniów przekonało się do tych przedmiotów, a w przyszłości kiedyś zostaną wielkimi naukowcami 

Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego dnia.

Dzień Nauki

Dzien Nauki 1