Strona główna » Aktualności » Dlaczego Niepubliczna Szkoła Podstawowa MCE?

Dlaczego Niepubliczna Szkoła Podstawowa MCE?

Data publikacji: wtorek, 13 lutego 2018 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 8 maja 2018

Czy warto zapisać dziecko do naszej szkoły? Jakie są jej zalety i wady?

Sprawdźcie co o tej szkole myślą rodzice naszych Uczniów.

Opinie rodziców na temat szkoły

Szkoła spełnia wszystkie nasze oczekiwania jako rodziców,

1. Jest wysoko postawiona poprzeczka jeśli chodzi o wymagania edukacyjne,

2. Jest bardzo dobry kontakt z nauczycielami, są dostępni, otwarci na sugestie oraz w naszej opinii indywidualnie podchodzą do każdego ucznia, a przede wszystkim odnosi się wrażenie, że chce im się włożyć swój czas i energię w edukację dziecka, w przeciwieństwie do innych szkół gdzie niestety widać, że nauczyciel uczy nie po to by nauczyć, ale po to by popchnąć program do przodu.

3. Kadra szkoły dba bardzo o bezpieczeństwo oraz o właściwe relacje pomiędzy uczniami, nie ma tzw. fali, przemocy itp.

4. Daje wiele możliwości rozwoju dziecka za niewielkie pieniądze.

5. Co najważniejsze nasze dziecko jest szczęśliwe w tej szkole.

Jedyny minus jest taki, że szkoła ma bardzo słabą reklamę, nikt komu opowiadamy o niej nie wie, że jest możliwość edukacji swojego dziecka w takich super warunkach.

Pokładamy ogromną nadzieję, że na kanwie założeń tej szkoły powstanie liceum, ponieważ obawiamy się jak nasze dziecko znajdzie się w innych warunkach edukacyjnych.

Ela i Jacek

Szkoła zdecydowanie dla ucznia. Dobra atmosfera zarówno w klasie jak i w całej szkole. Wychowawczyni to przykład "nauczyciela z powołania" (kolokwializm, ale najlepiej oddaje zaangażowanie Pani Sawickiej).

Dużo możliwości rozwijania zainteresowań, urozmaicone lekcje wychowania fizycznego, szkoda tylko że nasze dzieci nie do końca doceniają i wykorzystują możliwości, które daje im szkoła.

Sugestia, aby próbować szukać jakichś rozwiązań innowacyjnych na lekcjach, aby bardziej zaangażować ich w pracę na lekcji, chociaż mam świadomość, że zainteresować ich w tym wieku czymkolwiek poza ich własnym światem graniczy z cudem.

Podsumowując, bardzo dobrą decyzją było wysłanie dziecka do Państwa szkoły.

Małgorzata

Mogłabym podać 3 rzeczy, które mi się nie podobają w Państwa szkole:

1) za mała dyscyplina, uczniowie sobie za dużo pozwalają w stosunku do nauczycieli i tym samym przeszkadzają w prowadzeniu lekcji,

2) za długo maja lekcje czyli do 15, co nie przekłada się niestety na ich wiedzę a tylko są bardziej zmęczeni,

3) warunki lokalowe

Tak poza tym nie wnikam w program oraz sposób prowadzenia lekcji, ponieważ nie leży to w mojej kompetencji. I na koniec chciałabym dodać, ze wycieczki są na pewno Waszą mocną stroną !

Zuzanna

Nie wnosimy zastrzeżeń.

Naszym zdaniem zarówno atmosfera w szkole jak i poziom nauczania są znacznie wyższe niż zadowalające.

Barbara i Maciej

Ze szkoły jestem bardzo zadowolona. Szczególnie z wysokiego poziomu nauczania. Przemiłej atmosfery pełnej zrozumienia. Jedynie prosiłabym wszystkich nauczycieli o wpisywanie sprawdzianów w terminarz. Niektórzy uczniowie potem nie pamiętają. Mam nadzieję, że to nie jest problem.

Wiesława

Szkoła spełnia nasze oczekiwania pod względem dydaktycznym i wychowawczym. Jest w niej mniej uczniów niż w szkołach publicznych, co daje możliwość lepszego dotarcia do każdego ucznia. Córka chętnie wybiera się zawsze do szkoły i wraca zadowolona. Są ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Bardzo lubi zajęcia z grafiki komputerowej. Dyrektor, wychowawca i nauczyciele są otwarci na potrzeby uczniów, jest dobry kontakt. W klasie jest przyjazny klimat, uczniowie są zgrani. Cieszymy się, że wybraliśmy dla córki tę szkołę.

Ludmiła i Tomasz

Niestety krytycznych uwag nie mogę przedstawić, moje dzieci są zadowolone ze szkoły i ja jako rodzic również jestem. Starszy syn już skończył szkołę ale muszę przyznać, że z chęcią do niej uczęszczał i zachował dobre wspomnienia. Młodszy syn aktualnie jest uczniem  klasy 2  dwujęzycznej i bardzo sobie ceni klasę, wychowawcę i atmosferę. Wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Alicja