Strona główna » Aktualności » 10 listopada-niecodzienny dzień

10 listopada-niecodzienny dzień

Data publikacji: czwartek, 10 listopada 2016

10 listopada 2016 r. był dla wszystkich uczniów dniem nieco odmiennym niż pozostałe. W tym dniu bowiem zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Szkolnego oraz odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.

Uroczysty apel rozpoczął się od zaśpiewania przez wszystkich Hymnu Narodowego, a następnie z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, klasa III ogólna przygotowała krótką prezentację oraz wyświetliła film przypominający wszystkim zebranym dlaczego 11 listopada jest bardzo ważnym dniem dla Polaków.

Przed ślubowaniem klasa II dwujęzyczna przygotowała kilka pytań związanych ze szkołą i jej uczniami. Pierwszoklasiści wykazali się sprytem i dużą wiedzą na ten temat.

W tym roku szkolnym przyjęliśmy w poczet uczniów IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji dwie pierwsze klasy: dwujęzyczną i sportową. 10 listopada uroczyście wpisali się do niej nowi uczniowie, ślubując tekst, który mieli możliwość sami zredagować  (oprócz fragmentów, które były powtarzane od początku istnienia gimnazjum).

Tradycyjnie Pan Dyrektor pasował  nowych uczniów  kolorową lagą-tą samą, którą byli pasowani pierwsi uczniowie szkoły, a było to 3 lata temu…

Dzień zakończył się wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci na apelu mieli okazję po raz ostatni zaprezentować się i przekonać wyborców do głosowania na nich. Uczniowie wybierali kto będzie ich reprezentował przez cały rok szkolny. Komisja szkolna czuwała nad sprawnym przebiegiem głosowania. Przewodniczącym szkoły została Kasia Kubicz z klasy III ogólnej, jej zastępcą został Patryk Pyż z klasy II dwujęzycznej, sekretarzem Paulina Ślemp z klasy I dwujęzycznej, a skarbnikiem Adrian Chowaniec również z klasy I dwujęzycznej.

Gratulujemy nowemu Samorządowi Szkolnemu  i życzymy godnego reprezentowania interesów wszystkich uczniów.

Uroczysty apel 10.11.2016 r.-galeria

Uroczysty apel_1