VI Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Krościenku n.D.

Data publikacji: wtorek, 5 kwietnia 2016

W roku szkolnym 2016/17 VI Gimnazjum MCE w Krościenku n.D. będzie miało zaszczyt powitać w swoich progach już po raz szósty absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą kontynuować naukę w gimnazjum innym, niż wszystkie. Innym, bo jedynym niepublicznym z uprawnieniami szkoły publicznej, a znajdującym się w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D.

Obecnie trzeci rocznik przygotowuje się do opuszczenia murów tej szkoły. Poprzednie dwa uzyskały najlepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych w powiecie. Absolwenci szkoły kontynuują naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Krościenku ale także w najlepszych liceach w Krakowie, Nowym Sączu oraz Nowym Targu.

Dlaczego warto posłać dziecko do tej szkoły? Jednym z głównych atutów są mało liczne klasy ( 15 – 18 osobowe), co daje możliwość indywidualnego dotarcia do każdego ucznia. W większości w naszym gimnazjum uczą nauczyciele licealni, którzy mając na uwadze nie tylko egzamin gimnazjalny, ale również maturalny, przygotowują do nich młodzież, ucząc samodzielności i twórczego podejścia do rozwiązywania problemów. To właśnie pierwszym zamysłem nowej reformy oświaty było tworzenie gimnazjów przy liceach, gdyż obecny egzamin maturalny obejmuje zakres materiału z tych obydwu etapów nauczania. Korzystnym jest zatem łączenie szkoły gimnazjalnej ze szkołą licealną. Ponadto uczniowie gimnazjum uczestniczą w życiu szkolnym swoich starszych kolegów, ucząc się od nich odpowiedzialności, podglądając możliwości, jakie daje szkoła średnia w zakresie samorządności.

W tym roku szkolnym VI Gimnazjum MCE prowadzi rekrutację do klasy ogólnej z rozszerzonym językiem angielskim. W programie nauczania klasy została zwiększona liczba godzin języka angielskiego do 6 w tygodniu, uczniowie będą mieli możliwość odbycia warsztatów z native speakerem oraz wezmą udział w projekcie eTwinning. Szczegóły tegorocznej rekrutacji można znaleźć na stronie szkoły www.6gimnazjum.pl

Nauka w gimnazjum nie ogranicza się jedynie do zdobywania wiedzy podczas lekcji. Uczniowie uczestniczą w kółkach zainteresowań, kółkach przedmiotowych, SKS, SKKT, wyjeżdżają na liczne wycieczki, warsztaty, biorą udział w zawodach i konkursach, jak w każdej innej szkole. Starsi koledzy z liceum zapraszają gimnazjalistów na wszystkie akademie i uroczystości; uczniowie gimnazjum często sami biorą w nich aktywny udział. W szkole działa aktywnie Kółko Dziennikarskie, a młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mają możliwość publikowania swoich artykułów na portalu www.wsercupienin.pl

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 16.00 w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku przy ul. Zdrojowej 11.