Staż w Grecji, cz. II!

Data publikacji: czwartek, 20 lipca 2017

Kolejny tydzień praktyk w Grecji, uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, już minął. Uczniowie wyjechali na miesięczne praktyki do Grecji w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), którego beneficjentem jest Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.

W ciągu minionego tygodnia miało miejsce wiele ciekawych zdarzeń. W weekend uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć na żywo pokaz tańców regionalnych. Do Kryoneri przyjechało wiele zespołów ludowych z różnych części Grecji, których występy pozwoliły jeszcze bardziej przybliżyć kulturę tego kraju. W dniu wolnym od pracy uczniowie odwiedzili Muzeum Środowiska w Stymphali, gdzie przybliżono im styl życia starożytnych Greków i etapy powstawania tamtejszego krajobrazu. Po powrocie do hostelu cała grupa przygotowała polski obiad, na który zaprosili przedstawiciela organizacji przyjmującej tj. Filoxeni - Panosa wraz z małżonką - „Tym razem to my mogliśmy pochwalić się naszą kuchnią. Ugotowaliśmy rosół oraz schabowy z ziemniakami” – zgodnie zawtórowali uczniowie.

Następnego dnia odbyła się wyczekiwana przez wszystkich wycieczka do Aten. Podróż odbyła się pociągiem. - „Podczas zwiedzania tego starożytnego miasta pogoda nam sprzyjała, a spotkani na naszej drodze zarówno Grecy, jak i Polacy okazali się być bardzo sympatyczni. Dzięki tej wycieczce zobaczyliśmy z bliska zabytki, które kiedyś widzieliśmy tylko na fotografiach. Po powrocie czekała na nas pyszna grecka pizza” – takimi słowami podsumowali wyprawę uczniowie technikum.

Tydzień wypełniły liczne atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników, ale i codzienne obowiązki w hostelu i w zakładach, w których odbywają się praktyki. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze słonecznej Grecji.

Galeria zdjęć: Grecka przygoda - Erasmus 2017, cz. II