Powrót drożdżówek do szkół – projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia

Data publikacji: poniedziałek, 16 maja 2016

Pieczywo półcukiernicze i cukiernicze, czyli m.in. drożdżówki o określonych kryteriach zawartości cukru będzie można kupić w sklepikach szkolnych od 1 września 2016 r.

Minister Zdrowia skierował do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Obecnie obowiązujące przepisy zostały uproszczone i złagodzone. W rezultacie do szkół mają powrócić m.in. pieczywo półcukiernicze oraz cukiernicze, w tym także drożdżówki, które będą musiały spełniać określone kryteria zawartości cukru, tłuszczu i soli. W sklepikach będzie można także kupić kanapki przygotowane z różnego rodzaju pieczywa.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: www.men.gov.pl