Minął kolejny słoneczny tydzień :) - Erasmus+

Data publikacji: piątek, 17 czerwca 2016

Z nowym piątkowym dniem grupa ochoczo zabrała się do pracy w ogrodzie, gdzie uporała się fachowo z niepożądanymi chwastami i krzakami. Młodzież z Nowego Targu zaprezentowała swoje umiejętności w pielęgnowaniu ogrodu, czym zasłużyła sobie na pochwały ze strony opiekunów greckich. Ze względu na nietypową, jak na tę porę roku, deszczową pogodę, uniemożliwiającą dłuższą pracę w ogrodzie, grupa oddała się integracji z wolontariuszami. Obie strony starały się prowadzić rozmowy w j. angielskim i zaprezentować swoje umiejętności.

W sobotę młodzież miała w końcu okazję pojechać na plażę do małej nadmorskiej miejscowości Kiato, z pięknymi plażami pełnymi drobnych kamyczków, przejżystą wodą Zatoki Korynckiej i licznymi tawernami, gdzie można było spróbować tutejszego przysmaku, pity. Ponieważ pogoda była pod chmurką, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jak mocne jest południowe słońce. Wieczorem niektórzy odczuli skutki kąpieli słonecznej na własnej skórze i ratowali się jogurtami i kremami na oparzenia.

Niedziela upłynęła leniwie na odpoczynku, rozmowach i poznawaniu nieodkrytych jeszcze miejsc Kryoneri, stadionu, ścieżki prowadzącej nad rzekę, grach zespołowych z mieszkańcami i wolontariuszami.

W kolejnych dniach grupa z Polski dokańczała pracę w ogrodzie, walcząc tym razem z palącym słońcem . Z wielką satysfakcją odkrywali skrawki ogrodu, które niesamowicie zarośnięte, okazały się, po ich ciężkiej pracy, pięknymi zakątkami pełnymi przepięknych kwiatów i krzewów. Z każdym dniem ogród staje się piękniejszy, cieszy oko nie tylko młodzież, która tak mozolnie w nim pracuje, ale także właściciele.

Popołudnia i wieczory upływają w miłej i przyjaznej atmosferze, zarówno w hostelu, jak też w tawernach, gdzie serwowany jest lunch i kolacja. Grupa ma okazję poznać kuchnię grecką, suwlaki, pastitsio, czy też hortę oraz przekonać się, że oliwa i chleb są nieodłącznym składnikiem na greckich stołach.

Młodzież nowotarska miała okazję poznać pastora z Kryoneri, który okazał się przemiłym i sympatycznym człowiekiem, dbającym o swoich parafian nie tylko w kościele, ale także uczestniczącym w życiu wioski. Serca nowotarżan zdobył całkowicie zapraszając gości na lampkę wina, co z pewnością zaowocuje wizytą na mszy w koleją niedzielę. Będzie to z pewnością ciekawe przeżycie dla młodych ludzi.

Projekt nr 2015-1-PL01-KA102-016075 pn.

Już czas na staż - realizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich organizacjach i przedsiębiorstwach

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność uczniów i kadry w programie Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET)

Galeria zdjęć: Minął kolejny słoneczny tydzień - Erasmus+