Gimnazjum Sportowe MCE - pierwszy nabór

Data publikacji: sobota, 28 czerwca 2014

Pierwsze testy sprawnościowe do Gimnazjum Sportowego pod patronatem Wisły Kraków w Nowym Targu odbyły się w sobotę 28 czerwca, obok lodowiska, na stadionie Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, na którym trenuje na co dzień NKP Podhale.

Odbyły się pod okiem trenera koordynatora ds. szkolenia młodzieży, który jest jednocześnie świeżo upieczonym mistrzem Polski wraz z grupą juniorów Wisły Kraków.

Dariusz Marzec, bo o nim mowa, będzie sprawował pieczę nad programem szkoleniowym, który będzie realizowany w klasach piłkarskich gimnazjum, a także wyłapywał perełki z Podhala do gry w różnych grupach wiekowych Wisły Kraków.

Drugim trenerem, który prowadził zajęcia i który docelowo będzie trenował grupę gimnazjalistów był Sebastian Świerzbiński.

W grupie młodych piłkarzy z roczników 2000 i 2001 nie zabrakło dziewcząt i trzymały poziom, co było widać
w wysokiej sprawności fizycznej i ograniu.

Zanim jednak młode, piłkarsko uzdolnione talenty miały możliwość zaprezentowania tego, co potrafią wyprawiać z piłką, trzeba było wykazać się szybkością, sprytem i siłą.

Rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, bieg po kopercie, sprint to były ćwiczenia sprawdzające ogólne predyspozycje fizyczne.

Rozgrzewkę kandydaci do gimnazjum sportowego odbywali we własnym zakresie i był to świadomy zabieg trenerów, dający im samym możliwość podejrzenia jak młodzi piłkarze i piłkarki sobie radzą z tym elementem.

Gierki, które odbyły się na zakończenie testów miały ostatecznie przekonać trenerów, że wartość sportowa kandydatów rokuje na ich dalszy rozwój w kierunku kariery piłkarskiej.

Jedna gierka bez bramek miała pokazać wyczucie poruszania się po boisku i korzystania z dostępnej przestrzeni, druga gierka na dwie bramki dla każdej ze stron dodatkowo miała sprawdzić parcie do zdobywania goli i grę obronną, bez używania rąk.

Nie wszyscy chętni mieli możliwość sprawdzenia się na testach w tym terminie. Dla tych osób, które już rozpoczęły wakacje i nie mogły zjawić się na testach oraz dla pozostałych chętnych, którzy jeszcze nie są do końca zdecydowani, został wyznaczony drugi termin naboru i testów sprawnościowych.

9 sierpnia o godzinie 8:00 (a nie 23 sierpnia jak początkowo planowano) na stadionie trawiastym obok lodowiska w Nowym Targu odbędą się testy sprawnościowe dla chłopców i dziewcząt z roczników 2000
i 2001, którzy chcą uczyć się w klasie piłkarskiej w oddziałach sportowych IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu.

Szczegóły można poznać w biurze IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu przy ul. Nadwodniej 5, na stronie www.4gimnazjum.pl pod bannerem Gimnazjum Sportowego lub pod numerami telefonów 18-27-555-90
i 801-505-500.

Galeria zdjęć: Gimnazjum Sportowe MCE w Nowym Targu - galeria