10 lat I Gimnazjum MCE

Data publikacji: wtorek, 20 października 2015

Doczekaliśmy pierwszej okrągłej rocznicy istnienia na szczeblu gimnazjalnym naszych szkół.
I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia.

Uroczystości związane z obchodami rocznicy były połączone ze świętowaniem Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowaniem świeżo upieczonych gimnazjalistów i pasowaniem ich na uczniów.

Wszystko zaczęło się w Krakowie, mszą w intencji niedawno zmarłej Pani Marii Marszałek, wieloletniego dyrektora gimnazjum, a pozostałe wydarzenia miały miejsce w Rabce-Zdroju, wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Centrum Edukacji.

Klasy trzecie przedstawiły historię dziesięciu lat działalności gimnazjum w części artystycznej – występie tanecznym, później miały miejsce konkursy dla nowo przybyłych adeptów gimnazjum, a następnie obecny dyrektor szkoły - Pan Robert Gimlewicz – pasował ich na uczniów I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji.

Po wręczeniu upominków dla nauczycieli, z okazji ich święta i wspólnym obiedzie, obchody uroczystości rocznicowych zakończyły się spacerem po Parku Zdrojowym.

Życzymy kolejnych dziesiątek lat funkcjonowania i rozwoju szkoły!

Galeria zdjęć: Ślubowanie 2015